Як зробити переносний тандир своїми руками

У чому полягають особливості пересувного тандира. Поетапний процес виготовлення – від створення рами до фінішного оздоблення. Як правильно обпекти пекти. Нюанси експлуатації.

Цінителі страв східної кухні не з чуток знають, що для збереження колориту їжі бажано готувати її в спеціально призначеній для цього печі – тандирі. Якщо не намічається промислового використання, то цілком достатньо обійтися переносною піччю і зробити її мобільною. Маючи простий і функціональний інструментарій, можна виготовити її власними силами.

Особливості конструкції

До початку виготовлення доцільно зробити креслення тандира або замовити їх у професійного креслення. В основі платформи є глуха збірна металева конструкція, яка для мобільності оснащується колесами. Що ж до форми тандира, то класикою є форма, що нагадує амфору. Саме вона дозволяє довше зберігати тепло і менше витрачати палива, як виступає деревина.

Основні конструктивні особливості мобільного тандира зазвичай приблизно такі:

  • за висотою від 1 до 1,5 метрів;
  • Паливна камера в діаметрі близько 1 м;
  • Діаметр горловини в діапазоні від 50 до 60 см.

Однак це не критичні характеристики печі і при необхідності вони можуть бути скориговані. У загальних рисах це не позначається на роботі печі. Загалом для мобільної версії печі ідеально підходить металева бочка на 200 літрів. Її слід викласти вогнетривкою цеглою, а зверху обмазати глиною. За бажання можна оформити декоративно.