Як приготувати терпуга на мангалі з різними маринадами (майонезним, оливковим, часниковим) та гарнірами

Смачні рецепти приготування терпуга на вугіллі. Способи приготування риби в різноманітних маринадах – майонезному, оливковому, часниковому. Приготування гарніру з морквою, селера, цибулею або помідорами. Поради щодо смаження риби.

Терпуг – хижа морська риба, м'ясо якої за смаком трохи нагадує щуку. Терпуг чудово підходить для готування на мангалі – філе виходить ніжним та соковитим, поєднується з овочами-гриль та часниковими соусами. Але щоб риба вийшла справді смачною, важливо знати, як правильно її приготувати.

Вибір тушки

Риба на мангалі буде смачною тільки в тому випадку, коли м'ясо свіже, в ідеалі виловлено з води не раніше 1-2 днів. Заморожені тушки можна смажити, але варто бути готовим до того, що вони вийдуть не такими соковитими.

Найкраще купувати заводські тричі тушки, тоді можна бути впевненим, що риба зберігалася з дотриманням санітарних норм. У деяких випадках можна звернутися і до знайомих рибалок.

Ось кілька відмінних рис, якими володіє свіжий терпуг:

  1. Якщо у тушки голова не видалена, варто звернути увагу на очі – вони мають бути ясні, без плівки, плям чи каламутності. Зябра на голові можуть бути злегка червоними або рожевими, але не темними або зеленими. Не допускається поява слизу.
  2. Тушка має приємний, природний рибний запах. Занадто різкий аромат свідчить про псування продукту.
  3. Луска рівна, блискуча, щільно прилягає до тіла. При натисканні на м'ясо на боках риби не залишається вм'ятин.
  4. Якщо планується купівля філе, воно має бути досить пружним і щільно прилеглим до кісток. Якщо кістки відокремлюються легко, отже, м'ясо несвіже.

Також варто звернути увагу на термін зберігання риби. Вона повинна зберігатися за температури не більше 10 градусів. Така температура допускається протягом 2 діб, потім м'ясо вважається зіпсованим. Заморожену при 2 градусах тепла рибу можна зберігати 7 днів, але з часом смакові характеристики погіршуються.