Як приготувати шашлик з риби різними способами та рецептами

Смачні рецепти приготування риби на шампурах на мангалі, приготування маринаду з білим вином, пивом, майонезом тощо. Нюанси вибору риби, підготовка продуктів до смаження на грилі.

Риба – відмінна дієтична заміна калорійної свинини чи яловичини. Це не тільки корисний, але ще й дуже смачний продукт, який швидко маринується і готується на вугіллі менше, ніж за півгодини.

Яку рибу вибрати, щоб приготувати шашлик із риби на мангалі

Для приготування шашлику з риби на мангалі краще вибирати особин великого або середнього розміру. Занадто дрібні рибки швидко згорають, і їх складно буде утримати на ґратах. Риба повинна відповідати таким вимогам:

  1. Зябра має бути природного рожевого кольору, без наявності слизу, водоростей чи плям.
  2. При натисканні на поверхню утворюється ямка, що швидко вирівнюється. Якщо ямка не зникає, риба не свіжа.
  3. Луска блискуча, рівномірного кольору, щільно прилягає до тулуба. На ній немає видимих ран чи інших ушкоджень.

Що стосується питання, яка риба краще підходить для мангалу, то тут все залежить від уподобань кулінара та його родини. Зазвичай вибирають прісноводну рибу, смак якої легко можна підкреслити спеціями, у той час як морські види рідко повністю просмажуються на вугіллі і погано маринуються, набуваючи неприємного присмаку. У деяких видів зовсім мало кісток (наприклад, осетр, стерлядь, сом) – їсти таке м'ясо буде набагато приємніше.

Таким чином, важко відповісти однозначно, яку рибу краще жарити на мангалі. Головне, щоб вона відповідала основним вимогам – була достатньою за розміром та свіжою. Всі інші нюанси можна скоригувати відповідним маринадом або прожарюванням.

Для смаження на шампурах краще готувати велику рибу, яку можна поділити на порційні шматки. Це щука, сазан, сом, судак. Якщо постає питання, яка риба смачніша, то все залежить від переваг.

Класичним вибором для смаження вважається горбуша, сьомга, форель. На півдні популярна камбала. Морських лящів і окунів краще готувати не на мангалі, а у фользі – так вони краще пропікаються, а скоринка не підгоряє.