Як приготувати кефаль на мангалі – покрокова інструкція

Як приготувати кефаль на мангалі. Опис приготування страви та інгредієнти. Покроковий рецепт кефалі на мангалі на ґратах.

Сезон пікніків відкритий, а це означає, що настав час проводити більше часу з друзями та сім'єю, виїжджаючи на природу. Як головна страва трапези на свіжому повітрі зазвичай виступає шашлик, але багато хто любить смажити не тільки м'ясо, а й рибу чи овочі. Що стосується вибору рибки для приготування на мангалі, одним із найкращих варіантів є кефаль. Її відрізняє ніжне м'ясо з високим вмістом білка, чудовий смак та мінімум кісток, а готується вона швидко та легко.

Опис приготування

Успіх приготування риби на мангалі залежить від правильної підготовки продукту. Краще брати свіжу кефаль, але така можливість існує не завжди, тому якщо раніше продукт заморожувався, його слід правильно розморозити, інакше рибка розвалюватиметься при обсмажуванні.

Розморожувати тушки потрібно заздалегідь у холодильнику, процес займе близько 10-12 годин. Так, викладена з вечора рибка вранці вже готова до маринування, але перш ніж приступати до справи, ретельно промивають кефаль під проточною водою і видаляють нутрощі. Голову і хвіст можна відрізати або залишити, за бажанням також видаляють плавці і краї черевця. Рибину великого розміру розрізають навпіл, тоді як маленькі рибки краще залишити цілими, як варіант кефаль можна також філіровать.

Маринування може полягати в натиранні тушок спеціями та лимонним соком. Для приготування кефалі на мангалі знадобиться кілька риб, спеції та лимон. Просто натріть тушки спеціями, збризкати соком лимона і залишити на 10-15 хвилин. Після цього продукт буде готовий до смаження.

Найчастіше кефаль на мангалі готується з використанням ґрат, у такому випадку продукт добре просмажиться, а грати не дасть м'ясу розвалитися, при цьому тушки не повинні бути занадто широкими. Є також рецепти, які припускають загорнути рибу у фольгу. При використанні шпажок або шампурів шматочки потрібно робити відповідно до діаметру шампура, при цьому товщі 5 см краще не нарізати. При використанні дерев'яних шпажек вони замочуються на ніч у воді.