Як приготувати шашлик із курдюка барана ?

Найсмачніші і найпростіші рецепти шашлику з курдюка барана на шампурах чи грилі. Особливості вибору м'яса, приготування курдика та список необхідних інгредієнтів.

Традиційний східний шашлик роблять виключно з баранини невипадково – він виходить соковитим та ніжним, із незабутнім ароматом. Курдюк – це жирове відкладення на крижах овець, тому часто використовують для смаження на мангалі. Зазвичай сухе м'ясо стає соковитим і покривається золотистою скоринкою.

Особливості приготування

Шашлик з курдюка барана – це страва, для якої знадобляться знайомства з м'ясниками. Звичайно, можна спробувати знайти потрібну баранину на ринку або в супермаркеті, але результат буде не той. А знайомий м'ясник обов'язково відкладе потрібну ногу, до того ж попередньо нарізавши її і прибравши кістки, сухожилля, зайвий жир і т.п.

Для приготування найкраще підходить м'ясо молодого баранця – не старше 12 місяців. Зазвичай для шашлику беруть окіст або лопатки, а для гриля – реберця. Варто відзначити, що баранячого м'яса ніколи не використовують як маринад оцет – це занадто агресивне середовище , яке легко роз'їдає м'які волокна.

Якщо нога пісна, потрібно додатково купити курдюк і нанизати його на шампур по черзі з бараниною. Якщо курдюк знайти не вдалося, можна замінити його свинячим шпиком. Перед приготуванням з м'яса обрізають скоринку, що обвітрилася, видаляють плівки і жилки . Часто це займає багато часу, але запобігає появі неприємного запаху у процесі готування.

Нарізують на невеликі шматочки – до 4 см у діаметрі. Баранина – дуже м'ясо, тому не вимагає довгого маринування. Оптимальний час – до 3 години.