Як приготувати шашлик із сазана на мангалі

Для приготування шашлику необов'язково використовувати як основний інгредієнт м'ясо. Готувати улюблену страву можна з риби. Розглянемо кілька рецептів приготування шашлику із сазану та варіантів його маринування.

Сазан – представник сімейства коропових. Зміст дрібних кісток у цього виду набагато менше, ніж у карася або коропа. Рибу можна запікати як повністю, так і шматочками. Соковитий та смачний шашлик із сазану обов'язково прикрасить ваш сімейний відпочинок на природі. Також рибу можна запекти на мангалі у фользі або посмажити стейками на ґратах.

Вибір та обробка риби

Сазан для майбутнього шашлику обов'язково має бути свіжим, ні в якому разі не замороженим. Уважно оглянути очі та зябра риби. Очі у гарного сазана ясні, а зябра яскраві, світлі, рожевого кольору. Луска блискуча. Якщо при огляді ви виявили, що риба має різкий, неприємний запах і покрита слизовою оболонкою, купувати їй не слід. Не рекомендується брати безголовий сазан. Відрубавши рибі голову, продавці намагаються приховати зіпсованість морепродукту. Для того щоб перевірити пружність тіла, над авітом на неї пальцем. Якщо вм'ятина одразу розправилася, то риба свіжа.

Перед початком приготування обов'язково почистіть і обробіть рибу: зніміть луску, випатрайте, видаліть голову та зябра, а також плавці та хвіст. Якщо ви готуєте шашлик з філе, слід видалити хребет та ребра.