Як приготувати шашлик з оленини

Детальний опис приготування шашлику з оленини: особливості рецептури, види маринаду та його варіанти. Дано поради від професіоналів, які допоможуть зробити якісну страву.

Раніше м'ясом диких тварин могли поласувати лише мисливці та їхні сім'ї. Нині деякі види стали утримувати на фермах, що дало змогу скуштувати делікатесні страви більшої кількості людей. Дуже смачний виходить шашлик із оленини. Але необхідно спочатку ознайомитися з нюансами, з якими доведеться зіткнутися під час приготування.

Особливості приготування

Особливості приготування шашлику з м'яса оленя:

  • Потрібно правильно вибрати шматок. Для смаження на багатті підходить корієчна частина та вирізка. Перші підготовчі кроки спрямовані на те, щоб зняти плівки повністю, видалити жили.
  • Оленину потрібно поділити шматочками розміром не менше 40 г і не більше 70 г. Якщо їх зробити менше, то м'ясо висохне, а більше не встигне просмажитись.
  • Маринування підготовленого продукту – важливий момент під час приготування. Неважливо м'ясо дикої чи одомашненої тварини буде використано. Воно все одно жорстке та сухе.
  • Час знаходження м'яса в маринаді має становити не менше 12 годин.
  • Шашлик з оленини буде соковитим, якщо на шампури між шматочками нанизувати обручки цибулі або пластини овочів. Є рецепти, в яких заготівлю обертають у тонку нарізку сала або бекону.!
  • Потрібно правильно вибрати дрова, оскільки соснові породи не підходять (вони виділяють смолу під час горіння). Необхідно брати поліни плодових культур: яблуні, вишні, груші чи абрикоси.
  • Ступінь прожарювання м'яса – справа смаку. Хтось любить шашлик із рум'яною скоринкою, комусь до душі шматки з невеликим вмістом крові.

Часто господаркам дістається заморожене м'ясо. Не можна використовувати мікрохвильову піч, гарячу або холодну воду для швидкого розморожування. Це порушить структуру волокон, блюдо вийде сухим та жорстким.

При подачі на стіл необхідно ставити соус, виготовлений зі свіжих томатів, йогурту, сметани або кислої ягоди (наприклад, брусниці).