Як приготувати люля-кебаб з яловичини на мангалі – 3 найкращі способи

Які секрети є у техніці приготування люля-кебабу. Рецепти страви з яловичиною, куркою, а також подача з маринованою цибулею. Необхідні інгредієнти та покрокове приготування люля-кебабу.

Люля-кебаб – це страва з м'ясного фаршу, нанизаного на шампур. Традиційно страву обсмажують на вугіллі, а у фарш обов'язково додають рубану цибулю і курдючне сало. Батьківщиною виникнення люля-кебабу вважають країни Близького Сходу, проте через багатовікову історію страва перекочувала до інших країн під різними назвами та змінами в рецепті. Як гарнір можна подавати овочі, приготовані на грилі.

Секрети приготування смачного люля-кебабу

Головна проблема, що виникає під час приготування люля-кебабу на мангалі – це відлипання фаршу від шампурів. Внаслідок цього м'ясо виявляється на вугіллі, а страва безнадійно зіпсована.

Секрети технології приготування люля-кебабу:

  1. Щоб страва вийшла не сухою, а соковитою та ароматною, необхідно взяти сала не менше 1/3 від ваги м'яса.
  2. Відбивати фарш потрібно довго, інакше він не триматиметься на шампурі. Досвідчені кулінари радять робити це так: помістити фарш у пакет і вдаряти вмістом по столу. Це допоможе видалити все повітря з м'яса і зробити його більш пластичним.
  3. Обов'язковим інгредієнтом люля-кебабу, нарівні з м'ясним фаршем, є дрібно рубану цибулю.
  4. Обов'язково хоча б на годину фарш необхідно помістити у холодильник. Це роблять для того, щоб жир у салі охолоне, що в свою чергу теж підвищує липкість.
  5. Перед тим, як формувати кебаби з фаршу, слід змочити руки у теплій солоній воді. Таким чином, липкий фарш не залишиться на пальцях.
  6. Шампур для люля-кебабу краще брати плоский і завширшки від 0,5 мл. На велику площею площину м'ясо приклеїться краще.
  7. При формуванні м'ясних ковбасок слід намагатися забрати повітря з фаршу. Повітряні бульбашки перешкоджають щільному притисканню до шампуру.
  8. Обсмажувати кебаби слід на сильному вогні, щоб відразу ж утворилася скоринка. Це дозволить ковбаскам не втратити форму.
  9. Повністю просмажений люля-кебаб повинен легко сходити з шампура. Якщо фарш не відлипає, то м'ясо ще не готове.

У новачків навіть за дотримання всіх порад з приготування кебабів фарш не виходить в'язким і липким. У цьому випадку радять при розмішуванні рубаного м'яса додати куряче яйце.