Як приготувати шашлик по-карськи

Шашлик по-карськи – це унікальний турецький рецепт приготування м'яса на вогні в маринаді з алкоголю та трав. Зараз він відомий у всьому світі, для багатьох сімей став улюбленим варіантом страви.

У теплу пору року головною стравою на дачі, на пікніку або в поході є шашлик. Є безліч цікавих рецептів його приготування, кожен вартий уваги. Класичним турецьким рішенням буде приготування по-карськи. Цей спосіб став відомим ще в радянські роки, таке блюдо в ті часи подавалося в ресторані і вважалося розкішним.

Особливості страви

Унікальна традиційна страва змушує кухаря врахувати всі тонкощі приготування. Зокрема, йдеться про те, що шашлик по-карськи має бути зроблений з баранини. Для цього знадобляться саме м'ясо, жир та нирки.

До маринаду обов'язково додається алкоголь, в оригінальному рецепті це коньяк. Настоюватися м'ясо має не менше ніж 4 години. Це дозволяє прибрати з баранини неприємний запах і додати їй дивовижну ніжність. З нирок варто акуратно зняти плівку і відправити їх у маринад.

Важливо, що м'ясо нарізається великими шматками однакового розміру. Це дозволяє приготуватися продукту рівномірно і залишатися соковитим у середині, коли зверху утворюється скоринка.

Унікальний і спосіб нанизування. М'ясо чергується із соковитими томатами та цибулею. Овочі дають кислинку, насолоду та м'якість. Між м'якоттю розташовуються нирки. Жир може бути нанизаний невеликими шматочками або сіткою, якою обертають весь шампур.

Процес смаження цієї страви поєднаний з постійним його крученням на рожні, що забезпечує рівномірне прожарювання і гарантує унікальний смак кожного шматочка. Для подачі м'ясо може поступово зрізатися, повертаючи залишки шампура на вугіллі.