Як приготувати корюшку на мангалі – покрокова інструкція з рецептами

Приготування корюшки на мангалі, особливості вибору риби, основні моменти приготування, покрокові рецепти та інгредієнти для приготування з сіллю, олією, у виноградному листі або на шпажках.

Корюшка (або, як її називають на Півночі – салаку) – прісноводна риба, вилов якої традиційно починається у квітні та травні. Весна – пора шашликів, не дивно, що саме корюшка на мангалі на ґратах стала корисною заміною жирної свинини чи баранини. Її можна замаринувати або приготувати у свіжому вигляді.

Як не помилитися з вибором

У корюшки специфічний аромат – свіжих огірків. Це нормально, але коли у запаху починають з'являтися інші домішки, або, навпаки, він відсутній, потрібно насторожитися і відмовитися від покупки. Здорова і смачна срібляста рибка, іноді з невеликим затемненням у спинних плавців. Не повинно бути плям чи розлучень. Якщо взяти рибу посередині, то свіжа салака не згинається і залишається рівною.

Зябра повинні бути чистими, пісочного кольору, без слизу чи бруду. Очі ясні, а зіниці не розширені. Оптимальна довжина для смаження на мангалі – 30-35 см. Не рекомендується купувати для мангалу заморожену корюшку – вона буде жорсткою і не такою соковитою, як щойно спіймана. Зверніть увагу, що свіжу рибу не можна давати домашнім вихованцям – вона містить отруйний фермент тіаміназу. Сезон лову риби дуже короткий і триває до середини травня-початку червня.