Як приготувати лангустинів на мангалі

Смачні та прості покрокові рецепти для приготування лангустинів у панцирі або без нього на мангалі, у духовці на шпажках. Поради щодо вибору та підготовки креветок до запікання на грилі.

Лангустини – це великі креветки, які за вражаючі розміри часто називають норвезькими омарами. Хоча вони з'явилися на вітчизняному ринку нещодавно, але вже завоювали популярність серед любителів страв на грилі. Середній розмір лангустину становить 15-20 см, тому їх зручно викладати на решітку або наколювати на шпажки.

Особливості приготування

На відміну від крабів, все м'ясо лангустину зосереджено у тільці, тому очищати смачну м'якоть від панцира буде нескладно. Проте слід враховувати, що з маринуванні краще заздалегідь очистити зовнішню оболонку. Тоді м'ясо повністю просочиться маринадом і ста немає максимально насиченим смаком.

Для маринаду найкраще підбирати продукти із кислуватим смаком. Тоді запах від морепродуктів буде мінімально виражений, а м'ясо буде підкреслено ніжним та соковитим.

Класичним маринадом для креветок вважається часниковий соус. Скільки додати часнику залежить від тривалості маринування. Якщо час обмежений, потрібно дрібно нашаткувати щонайменше 4-5 головок часнику і залишити в холодильнику на годину.

На мангалі такі креветки викладаються по колу, щоб легше було орієнтуватися, який час перевернути лангустин. Як правило, поки коло сягає кінця, перші креветки вже готові до другого перевороту. Потрібно мінімум 3 кола, щоб морепродукти були повністю готові. Можна використовувати готову страву як гарнір до м'яса/риби або їсти самостійно зі свіжими овочами та легкими соусами.