Як правильно посмажити курча тютюну на мангалі

Прості способи приготування курчати тютюну на решітці. Рецепти маринадів для курча – класичні та незвичайні. Правила готування м'яса, щоб воно вийшло соковитим та смачним.

Курча тютюну – без перебільшення, одна з найпопулярніших страв грузинської кухні. Мало хто залишиться байдужим побачивши соковитої курки, запеченої в часнику і прянощах. Особливо соковитим і запашним курча виходить на мангалі — головне, знати кілька секретів приготування.

Калорійність курчати на мангалі

Курячі грудки вважають дієтичним продуктом, а для курчати тютюну майже ніколи не беруть занадто жирну курку. Тому калорійність готової страви мінімальна і становить 280 ккал на 100 г продукту.

Як підготувати тушку курчати

Слід зазначити, що для страви підійдуть невеликі тушки курки – не більше 1 кг. Якщо тушка занадто велика, її складно розплющити на пресі і автентичної страви не вийде.

Тушку потрібно розрізати гострим ножем посередині і розправити обидві частини на сторони. Видаляють непотрібні органи – серце, печінку та легені. Якщо хочеться дієтичний варіант страви, можна зрізати зайвий жир та видалити вузеньку. Потім курчата перевертають розріз анною стороною вниз.

Тепер м'ясу потрібно надати необхідну форму — зазвичай для цього використовують прес, але якщо його немає, курку можна відбити за допомогою стандартного молотка для відбивних. Відбивка закінчується, коли всі кістки зламані, а тушка стала м'якою та податливою.

Не треба надто впертись — суглоби у курки легко ламаються. Якщо почати бити дуже сильно, буде пошкоджена поверхня тушки, і страва вийде не дуже привабливою з естетичної точки зору.

Тепер із внутрішнього боку курчати потрібно намазати спеціями — перцем і сіллю, а також маринадом. Не варто шкодувати приправи – у грузинській кухні прийнято використання гострих спецій у великій кількості.

Якщо вугілля на мангалі недостатньо гаряче, можна спробувати заздалегідь обсмажити курча на грилі – так він точно дійде до готовності.