Як приготувати шашлик у хлібі декількома способами

Процес приготування шашлику у хлібі. Вибір м'яса. Варіанти найкращих маринадів та варіантів гарної подачі страви на стіл.

Шашлик – це та страва, яку складно приготувати несмачно. Є дуже багато рецептів – як простих, так і складних, але іноді хочеться подати м'ясо оригінальніше і винахідливіше.

Яке м'ясо вибрати для смачного шашлику

Чи легко визначитися з вибором хорошого м'яса? Адже смакові якості залежать не тільки від його виду, а й навіть від певних частин:

  1. М'ясо куряче – найпростіший і найдешевший варіант. Краще вибирати однорідні частини (наприклад, гомілки, крила), щоб було легше визначити готовність продукту. Тому що в крилах менше м'яса, вони приготуються швидше, тоді як стегна потрібно просмажувати значно довше . Куряча грудка – не найкращий варіант для шашлику. Вона готується швидко, але стає сухою та жорсткою.
  2. Яловичина – вдалий та смачний варіант для шашлику. Щоб він вийшов ніжним та соковитим, вибирайте свіже м'ясо молодого бичка, щоб уникнути жорсткого кінцевого продукту. Тут свій вибір залишайте за вирізкою, філейною частиною (можна і на кістки), оковалком .
  3. Баранина – складний і не завжди доступний варіант. Це м'ясо щільне, зі специфічним запахом, його потрібно вміти правильно вибрати та мати підхід. Але якщо спробувати один раз якісний шашлик із баранини, то вже не захочеться жодної іншої. Найкращі частини для прожарювання – це задня нога, вирізка, шия чи сідло. Будь-які жили та плівки необхідно видаляти, щоб не було на шашлику жорстких, неїстівних місць. Безумовно, ягнятина поза конкуренцією за смаковими якостями.
  4. Свинина – це класичний та найпоширеніший варіант для шашлику. Він виходить ніжним, соковитим, в міру жирним та ароматним. Головне – правильно підібрати відповідну частину, найкраще взяти шию. Вона без прожилок і кісток, м'яка та досить пружна. Для менш жирного шашлику підійде корейка – ніжне м'ясо на ребрах має невеликий жировий прошарок, і блюдо залишається соковитим. А ось вирізка, карбонад містять мінімум жиру, чому готуються дуже швидко, втрачаючи свою вологу. Необхідно ретельніше стежити за прожарюванням таких частин, щоб шашлик не згорів і не пересушився. Задня філейна частина, окіст і лопатка також підходять для шашлику. Однак ці частини м'яса жорсткі, щільні і вимагають ретельнішої підготовки і самої прожарки.