Як готувати в тандирі в домашніх умовах

Переваги приготування страв у тандирі. Секрети правильної експлуатації печі. Що можна приготувати у ній? Дивуючи смак знайомих страв! Хочеш дізнатися всю правду? Заходь!

Азіатська піч на сьогоднішній день стала модним нововведенням. Нині виробники представляють на продаж великий асортимент різноманітних тандирів. Проте принцип роботи цієї печі не змінився довгі роки. Кожен бажаючий може переглянути відповідний тип пристрою необхідних розмірів, з шампурами та іншими аксесуарами. У багатьох господарів цього пристрою виникають різні питання: як у ній готувати, як завантажувати в неї продукти, як розтопити цю піч. Саме від правильної експлуатації тандира залежить смак страв і випічки.

Що таке тандир

Вперше про унікальну печі-жарівню – тандир – згадувалося в X-XI століттях нашої епохи. Спочатку вона використовувалася у середньоазіатському регіоні.

Згодом виникла потреба створити переносний варіант печі. Пересувна модель виготовляється з пилоподібної глини. Вона має корисні властивості — міцна, утримує повітря, стійка до впливу великої температури, за короткий час нагрівається і тривалий час залишається гарячим. Ширина пічних стінок у середньому становить 3-7 сантиметрів. Вона оснащена двома кришками: великою і маленькою, до того ж маленька лягає зверху, а велика — зовні.

Після багатьох століть ця «посудина» стала актуальним чудо-пристроєм. Істотну роль грає знання устрою тандира, принципу його роботи, призначення і того, що зазвичай у ньому печуть.