Чим відрізняється мангал від барбекю та грилю

Мангал , барбекю та гриль – найпопулярніші пристрої для приготування їжі на вугіллі. Чим вони відрізняються один від одного, які переваги та недоліки мають?

Людина навчилася смажити їжу на розпеченому вугіллі ще в давнину. Сьогодні ж приготовані м'ясо, риба чи овочі є незамінним атрибутом заміських поїздок та відпочинку на природі. Як же вибрати найбільш зручну і відповідну для цих цілей жаровню ? Мангал, гриль та барбекю: всі ці пристрої призначені для однієї мети. Однак у всіх у них є свої вагомі плюси та мінуси.

Мангал – класика жанру

Мангал – стародавній винахід близькосхідних народів, а саме слово має арабське коріння. Конструкція цієї жаровні гранично проста: вона є металевим ящиком прямокутної форми, з обох боків зазвичай розташовуються ручки, завдяки яким мангал можна переносити. На дно поміщаються дрова, які у міру прогорання перетворюються на вугілля, у яких надалі обсмажується м'ясо. З боків мангалу є отвори, завдяки яким всередину конструкції потрапляє кисень.

Серед явних переваг мангалу можна виділити відносно невисоку вартість порівняно з грилем та барбекю. За потреби мангал нескладно виготовити самостійно. Він дуже мобільний, його легко переносити чи перевозити. Існують складні та переносні моделі , які добре підходять для поїздок і походів, без проблем поміщаються в рюкзак або невелику сумку. Мангал незамінний при приготуванні класичного шашлику, на відміну від барбекю полягає в способі приготування: м'ясо смажиться на шампурі, а в барбе кю – на решітці.

Однак у мангалу є й суттєві недоліки. Часто він слугує дуже недовго, особливо якщо у нього тонкі стінки. Виняток становлять чавунні мангали, такі функціонуватимуть досить довго. Також на додаток до мангалу необхідно мати додаткові аксесуари , які зазвичай не входять до комплекту: шампури або грати, інакше процес приготування м'яса суттєво ускладнюється. Мангал не дає можливості обсмажити продукти досить рівномірно з усіх боків. Ті ж шампури необхідно постійно прокручувати , щоб одна сторона шматка не залишилася недосмаженою, а друга – не згоріла. І нарешті, найважливіше, чим мангал відрізняється від грилю і барбекю, — це відсутність можливості регулювати температуру, а отже, досягти стабільного жару практично неможливо .