Як зробити гриль на дачі своїми руками

Що таке гриль, його конструктивні особливості, на відміну від мангалу та барбекю. Що потрібно, щоб зробити дачний гриль своїми руками. Покрокова інструкція з самостійної споруди гриль-будиночка на дачі.

Літні поїздки на дачу, сімейні або у складі компанії друзів, мало обходяться без шашликів та інших апетитних страв, приготованих на відкритому вогні. Особливо смачними та корисними виходять продукти, приготовані на грилі. Єдина заковика – магазинні пристрої коштують чимало, особливо якщо ви мрієте про капітальну будову типу альтанки з грилем. Але вихід є – ніщо не заважає виготовити таку конструкцію самостійно, заощадивши чимало грошових знаків.

Відмінності гриля від найближчих родичів – мангалу та барбекю

Усі три жаровні призначені для однієї мети – приготування смачних страв із використанням відкритого вогню або спека. Але конструктивні відмінності є, тож про них варто знати.

Вуличний барбекю EDILKAMIN Spartano

Найпростішим пристроєм такого типу вважається мангал, зазвичай це металева скринька на довгих ніжках з виконаними по периметру отворами. Шампура з продуктами укладаються зверху, готування виходить рахунок розташованих на дні мангалу тліючого вугілля. Отворів у корпусі мангалу не завжди достатньо для надходження повітря, необхідного для вугілля, особливо в безвітряну погоду, тому іноді доводиться обмахувати коробку руками за допомогою відповідного предмета.

Основна перевага мангалу – доступна ціна та простота конструкції.

Барбекю можна назвати вдосконаленим мангалом, воно має більш складну конструкцію, що дозволяє не тільки смажити шашлики, але і займатися копченням, гасінням, випічкою або просто розігрівати приготовані страви. Замість шампурів тут використовується металеві грати.

Вугільний гриль Char-Broil Performance 780 BBQ Gourmet

Основна відмінність гриля від барбекю – наявність кришки, що дозволяє прискорити процес приготування їжі. Продукти при цьому пропікаються рівномірніше і краще просочуються димом. Конструкція такого жаровні може бути різною, але якщо ви не хочете возитися з переносними пристроями , барбекю-гриль для дачі можна спорудити з цегли. Саме такий стаціонарний варіант ми сьогодні розглянемо.