Як зробити тандир із бочки своїми руками

Що є і як влаштований тандир. Які необхідні матеріали, інструменти для виготовлення. Покроковий процес створення та рекомендації з експлуатації.

У східних країнах дуже популярним та поширеним є тандир – піч спеціальної конструкції, яку використовують для приготування різноманітних страв. У нас також набирає популярності їжа, зроблена на тандирі. Багатьом цікаво дізнатися, як зробити таку піч власноруч без значних фінансових витрат.

Тандир, виготовлений своїми руками, може суттєво заощадити сімейний бюджет

Влаштування тандира з бочки

Перш ніж приступати до створення тандира із 200 літрової бочки на дачі, необхідно глибше ознайомитись із його облаштуванням. Отже, він являє собою піч, що має специфічну форму у вигляді глека. Це дозволяє підтримувати високу температуру при невеликій витраті дров, а також забезпечує високу теплоємність. Саме з цих причин така грубка могла виникнути на території Азії, де у степу складно знаходити дрова. До речі, там вона часто застосовується і для опалення житла, а не тільки для приготування їжі.

Незважаючи на складність, головне в конструкції тандира – це глечикоподібна форма. Розташований внизу отвір служить для забезпечення припливу повітря. Зверху така конструкція закривається металевою чи дерев'яною кришкою. Отже, основні вузли та елементи тандира є такими:

  • бочка чи інша ємність округлої форми;
  • зовнішнє облицювання;
  • внутрішній термонаповнювач, що підтримує температурний режим;
  • грати, яку викладаються вугілля для горіння;
  • віконце піддувала.

Найоптимальнішим варіантом виготовлення азіатської печі є використання металевої бочки. Як правило, вона є в будь-якому господарстві, або її можна придбати в найближчому магазині будівельних товарів.

Основні елементи азіатської печі, незалежно від матеріалів виготовлення