Як зробити баликову ковбасу в домашніх умовах

У статті будуть розказані всі секрети та етапи виготовлення баликової ковбаси в домашніх умовах: особливості даного продукту, підготовка оболонки, приготування фаршу та начинення ним готової оболонки.

Баликова ковбаса виготовляється з добірної свинини. Звичайно, на полиці магазинів є багато готових варіантів цих виробників. Але приготовлена своїми руками в домашніх умовах ця страва буде кращою та смачнішою. Самостійно виготовляючи баликову ковбасу, ви контролюватимете якість інгредієнтів та всі етапи приготування.

У даному матеріалі ми розглянемо всі секрети та етапи процесу приготування баликовой ковбаси: які інгредієнти знадобляться, чим цей вид відрізняється від інших, приготування фаршу, підготовка оболонки та наповнення її начинкою.

Особливості баликової ковбаси

Згідно з ГОСТом, баликова ковбаса виготовляється із добірної свинини. Для її приготування береться м'якоть біля хребта і згодом коптиться. Таке копчене м'ясо називається баликом, звідси найменування ковбаси. Доповнюється основний інгредієнт подрібненим шпиком та спеціями на смак – білим перцем, гірчицею та мускатом.

Цією начинкою заповнюється оболонка. Зазвичай використовується штучна, так як вона міцніша, міцніша і в процесі приготування ковбаси не кривиться. Далі продукт термічно обробляється: спочатку вариться за допомогою гарячої пари, потім коптиться.

На виході виходить пружна баликова ковбаса з ніжно-рожевим кольором розрізу та мармуровим малюнком шпику. А тепер розглянемо процес виготовлення цього продукту в домашніх умовах детальніше.