Як зробити ковбасу з баранини в домашніх умовах

Рецепти ковбаси з баранини: по-дагестанськи, суджук з коньяком, сохта з ліверу з рисом. Особливості приготування делікатесу, поради щодо вибору інгредієнтів, корисні властивості.

Баранина через специфічний аромат і смак рідко використовується європейцями в кулінарії, але на Кавказі цей вид досить поширений. Місцеві жителі з покоління в покоління передають унікальні рецепти, де описані рецептури страв та в'ялених заготовок, ковбас. Їх відрізняють спосіб заготівлі м'яса та використання різноманітних прянощів.

Особливості ковбаси з баранини

У баранячій ковбасі цінується не лише особливий смак та текстура готового продукту, вона досить корисна для людського організму. Крім великої кількості тваринного білка, у ній багато мінеральних солей, таких як калій, хлор, сірка, кобальт, магній, натрій, марганець. А за вмістом у складі заліза перевершує інші види м'яса.

На Кавказі та найближчих до нього регіонах готують різні види ковбаси з баранини, які можуть бути знайомі під такими назвами:

  • По-дагестанськи. Вирізняється дуже солоним смаком.
  • Суджук. У фарш прийнято додавати коньяк, вино чи воду, багато прянощів. Має плескату форму.
  • Сохта, хасіп. Для її приготування беруть баранячий лівер.
  • Ковбаса, у складі якої використовують крупи (наприклад, гречку, перловку чи рис).

Для приготування баранячої ковбаси підходить парне м'ясо або м'якоть, заморожена не більше 1 разу. При цьому розморожування необхідно проводити тільки за кімнатної температури, не вдаючись до допомоги гарячої води або мікрохвильової печі.

Калорійність баранячої ковбаси залежить від складу та способу приготування. Вона може коливатися від 238 ккал на 100 г продукту до 438 ккал. Харчова цінність буде вищою у сиров'яленого делікатесу, оскільки під час сушіння він втрачає велику кількість вологи.