Як сушити ковбасу в домашніх умовах – на відкритому повітрі, з ковзаном у холодильнику, в електросушарці та в духовці

Способи сушіння ковбаси вдома. Описано весь процес, починаючи з вибору сировини та закінчуючи правильним контролем за вагою.

Сиров'ялена ковбаса – дорогий делікатес, який дехто намагається готувати в домашніх умовах. Зараз у магазинах доступні спеціальні пристрої та продукти для правильного сушіння м'ясних виробів самостійно. Потрібно тільки вивчити рецепти, створити необхідні умови і суворо дотримуватися інструкцій. Прийде запастися терпінням, так як чекати результату доведеться від трьох тижнів до двох місяців.

Специфіка сушіння ковбаси

Весь процес приготування сиров'яленої ковбаси в домашніх умовах можна розділити на 4 пункти, кожен з яких важливий для отримання якісного продукту.

Вибір сировини

Купувати м'ясо потрібно лише у перевірених місцях (спеціалізованих відділах, ринках), де воно проходить перевірку. Фахівці радять купувати продукт промислових вибоїв, тому що фермерські приватні поставки за якістю часто поступаються.

Важливо! Не варто використовувати м'ясо, спеціально накачене водою перед продажем, щоб збільшити вагу шматків. У гіршому випадку торгові точки використовують для цього карагінан. Ця речовина покращує зовнішній вигляд, але згодом не дасть поступово втрачати в лагу волокнам м'яса під час сушіння.

Придбаний товар необхідно добре промити під краном і одразу обсушити серветками, щоб зібрати зайву вологу. Потрібно зрізати всі плівки та жили, які після в'ялення буде важко розжувати. Деякі рецепти вимагають використовувати пісне м'ясо. Тому зайвий жир слід також видалити.

Додатково потрібно придбати таке:

  • Набір спецій. Він завжди залежить від обраного рецепту чи смакових пристрастей у сім'ї.
  • Свинячі або яловичі кишки, в які буде сформована ковбаса. Як заміну можна придбати їстівні колагенові білкові оболонки. На крайній випадок деякі використовують фольгу чи харчову плівку.
  • Джутовий або бавовняний шпагат. Він знадобиться для зв'язування виробів.
  • Термометр з гігрометром. Цей прилад допоможе стежити за умовами довкілля під час сушіння.
  • Електронні кухонні ваги. За допомогою них легко стежити за втратою ваги продукту.

Купувати чи ні стартові культури – вирішувати господині самостійно. Але за допомогою них процес ферментації та дозрівання ковбаси пройде не лише правильно, а й швидше. Вони допомагають вражати гнильні та патогенні бактерії. Деякі домашні майстри заміняють цей інгредієнт коньяком.