Як приготувати телятину на грилі ?

Як правильно вибрати телятину для гриля Особливості маринування телячих стейків. Рецепти приготування стейків з телятини на грилі.

Шашлики та смажене м'ясо – це доля свинини чи баранини, вважає більшість чоловічого населення нашої країни. Яловичина, навіть молода, вважається малопридатною для такого способу приготування, оскільки це м'ясо не таке жирне і відрізняється підвищеною жорсткістю.

Насправді з телятини можна приготувати на грилі дивовижні смакові страви, і основний їх секрет полягає у використанні правильного маринаду, здатного розм'якшити волокна і зробити смак і аромат вихідного продукту неповторним. А оскільки яловиче м'ясо відмінно поєднується з багатьма спеціями, маринади можуть мати зовсім неймовірні смакові характеристики.

Вибір телятини

Яким би особливим був маринад, але якщо вибрати неправильне м'ясо, його не врятувати ніякими розсолами. Вибирати потрібно саме телятину, тобто бичків віком до півроку. Що стосується класифікації частин тушки, то вона повністю збігається з такою яловичини . Отже, нас має цікавити лише перша і частково друга категорія – філе, стегно, грудна частина і багаття, а також шийна частина туші.

Правила вибору телятини для готування на грилі:

  • Звертайте увагу на стан м'яса. На зрізі шматки мають бути сухими, наявність інших включень неприпустимо;
  • Не менш важливий запах м'яса – від нього повинен виходити аромат парного молока. Якщо він виражений слабко чи відчувається, при відгодівлі тварини використовувалася хімія. Або м'ясо вже вимочувалося в оцті, що свідчить про його несвіжість;
  • У телятини жир білий, жовті ж прошарки характерні для яловичини;
  • чим світліше м'ясо, тим молодшим був вік тварини; чим воно рівномірніше забарвлене, тим краще;
  • однозначно проходьте повз м'ясо, яке липке на дотик, погано пахне, мокре, вкрите плямами і має інші помітні дефекти;
  • телятина на грилі не готується з парного м'яса, але якщо вам попався саме такий відріз, потримайте його в холодильнику кілька днів.