Як приготувати щуку на грилі ?

Корисні властивості, калорійність щуки, виготовленої на грилі в домашніх умовах. Поради та рекомендації щодо підготовки щуки до запікання на грилі. Як правильно приготувати щуку на грилі?

Що може бути краще? Намет на березі водойми, риболовля на ранковій зорі, вогнище і казан, в якому готується юшка зі свіжого улову… Ідилія! Але щоб ваш садок виявився не порожнім, знадобиться чималий досвід. Втім, за наявності спінінга і парочки-другої уловистих блешень навіть рибалок-початківець має всі шанси спіймати хижака – окуня, судака або щуку. Залишиться лише приготувати її на багатті, а краще – на мангалі.

Калорійність щуки, приготовленої на грилі

Щука відноситься до річкових хижаків, вона має підсмажене тіло, яке дозволяє їй здійснювати стрімкі ривки із засідки. Але це не означає, що м'ясо щуки пісне та тверде. Так, у жирності вона значно поступається коропові або лящу, але в порівнянні з плотвою і товаришами щуче м'ясо – справжній делікатес.

Недарма щука вважалася найпопулярнішою стравою на Туманному Альбіоні аж до середини минулого століття, та й зараз більшість елітних ресторанів може завжди запропонувати страви цього поширеного річкового хижака.

Щоправда , виловити щуку вагою 8-10 кг – це великий успіх, не кажучи про рекордні екземпляри вагою під два пуди віком 25-35 років. В основному на гачок трапляються риби вагою 2-3 кг завдовжки до 30 см – але саме вони мають найсмачніше і ніжніше м'ясо.

Калорійність щучого м'яса – 85 ккал/100 г ваги у сирому вигляді. При запіканні на грилі калорійність може трохи як впасти, так і вирости, але в будь-якому випадку ми отримаємо дієтичне блюдо, яке цілком можуть включити в свій раціон шанувальники дієтичного харчування .

За своїм складом м'ясо щуки мало в чому поступається багатьом морським видам – воно багате на вітаміни і мікроелементи: в 100 г продукту міститься 250 мг калію, 35 мг магнію, 180 мг фосфору, 45 г кальцію, стільки ж натрію.

З точки зору корисності для організму м'ясо щуки набагато краще за червоне м'ясо свійських тварин, включаючи кролячу і курятину. Менше 1% жирів – відмінний показник, і переважно це корисні ненасичені жирні кислоти.

Білок з м'яса щуки засвоюється набагато швидше за яловичину або свинину.

Тим , хто має проблеми з підшлунковою залозою та печінкою, можна рекомендувати м'ясо щуки як альтернативу курці чи свинині. Помічено також, що запечена щука на грилі має здатність зміцнювати імунітет, що в умовах розгулу вірусних епідемій більш ніж актуально .