Як зробити етажерку, ялинку або чохол для тандира своїми руками

Основні та корисні пристосування для тандира. Робимо самі етажерку та підставку під страви. Як виготовити ялинку та пошити чохол для тандира.

Тандир є традиційною піччю низки народностей Середньої Азії та Кавказу. З його допомогою дуже смачно готуються м'ясо та риба, овочі, хліб та коржі. Сучасні тандири набувають все більшого поширення і в європейській зоні настільки, що можна придбати навіть модель, розраховану на використання у міській квартирі. Однак, щоб радувати своїх близьких смачною та ароматною їжею, можуть знадобитися додаткові аксесуари, і не завжди вони зустрічаються у стандартній комплектації.

Етажерка для тандира своїми руками

Одним з найбільш універсальних пристроїв для азіатської печі є етажерка. Якщо купувати її в готовому вигляді, то потрібно обов'язково відштовхуватися від розмірів верхньої частини, щоб вона могла вміститися всередині. Також можна зробити етажерку своїми руками та заощадити на відвідуванні магазину.

Достатньо мати трохи вільного часу та дещо з підручного інструментарію. На матеріалах краще не економити, оскільки можна буде мати впевненість у якості зібраних своїми силами пристроїв для печі. Тому фахівці рекомендують робити вибір на користь товстого металу. Це буде своєрідною гарантією того, що конструкція не облізе і не покриється пагорбами.

Зробити етажерку досить нескладно будь-кому, хто має невеликий досвід роботи з чорним металом та нержавіючою сталлю. Основним її елементом виступає підвісний каркас на кілька рівнів, зазвичай три. Бажано до початку робіт накидати креслення – завдяки цьому конструкція вийде більш ідентичною і заощадить час на роботу.

Виконується за деякою аналогією з ялинкою – до двох бокових утримувачів приварюються ґратчасті піддони. Для них можна взяти непотрібні листи, грати для мангалу тощо. Всі елементи повинні бути виготовлені з товстого металу, чавуну або нержавіючої сталі. Вирізається три таких піддони і кожен приварюється з двох сторін до пари тримачів, що розташовані з боків.

Основне завдання такого пристрою в тому, щоб розподілити всередині якомога більше іншого керамічного посуду. Це корисно, якщо нам потрібно одночасно приготувати кілька страв. Найчастіше, ставляться горщики, зроблені з жароміцної кераміки . У самої печі не передбачаються перегородки або полички, тому з цим завданням чудово впорається етажерка. З її допомогою можна готувати одночасно перші страви, пельмені, каші, овочі, а ще випікати на камінні коржі, піцу, пиріжки, самсу та інше .