Як зробити навіс для мангалу своїми руками

Різновиди навісів під мангали та матеріали. З чого зробити каркас та встановити опори. Як зробити дерев'яні та металеві навіси для мангалів при домі.

У процесі виготовлення власного мангалу своїми руками багато хто відразу продумує, як влаштувати над ним козирок. Це захистить від дощів і вітру, від спекотної спеки, і в цілому надасть жаровні гармонійності. Під таким дахом кухареві буде набагато комфортніше займатися приготуванням шашлику або іншого делікатесу на вугіллі. Вона ж здатна частково замінити собою альтанку, яка така необхідна в зоні відпочинку на природі.

Розміри навісу та його розмітка

Креслення необхідні для того, щоб навіс над мангалом вийшов у повній відповідності до вашого задуму. Вони обов'язково включають розміри всієї конструкції та окремих її елементів. На кресленні наноситься схематичний план – у ньому, крім розмірів сторінок , відображаються і такі параметри, як кут навісу, діаметр аркового вигину та інше.

Окрему увагу варто приділити опорним стовпам. Щоб надати всій конструкції міцність, вони повинні бути вкопані в грунт мінімум на 0,5 м. Якщо навіс односхилий, то одна пара опор повинна бути вище іншої – це не дозволить накопичуватися атмосферним осадам . Від різниці у висоті залежить кут схилу покрівлі. Нерідко таку споруду прибудовують до стіни господарської споруди чи будівлі.