Як побудувати барбекю на терасі будинку

Поради та рекомендації щодо будівництва барбекю на терасі будинку своїми руками. Плюси переносних та стаціонарних печей. Особливості встановлення барбекю. Які матеріали потрібні? Етапи побудови.

Тераса з барбекю – функціональний варіант для приватного будинку чи дачі. Особливо це актуально для одноповерхових будівель. Тераса, як правило, не скліється, тому обладнати димар не потрібно. Однак, для закритих веранд наявність витяжки та димохідної труби є обов'язковою. Барбекю необхідно обладнати з урахуванням усіх правил безпеки. Весь проект має бути ретельно продуманий.

Особливості барбекю на веранді

Барбекюшниця для веранди може бути стаціонарною або переносною. Кожна з них має свої переваги.

Плюси переносного барбекю:

 • Порівняно зі стаціонарними конструкціями, вимагає порівняно невелика кількість місця;
 • Коштуватиме набагато дешевше якщо зробити самому або купити;
 • можна легко переставити за потреби.

Як правило, такі печі виготовляються з металу і мають чотири ніжки. Щоб було легко транспортувати, можна обладнати невеликі коліщатка.

Плюси стаціонарного барбекю:

 • привабливе оформлення. Масивні печі-барбекю дуже впадають у вічі і здатні стати провідним декоративним елементом приміщення;
 • можливість додавання до проекту майбутньої тераси з мангалом додаткових відсіків під посуд та інший кухонний інвентар;
 • одночасно на терасі з барбекю, прибудованої до будинку, можна займатися приготуванням відразу кількох страв;
 • більш тривала експлуатація проти переносним варіантом.

Вибір типу конструкції повинен бути орієнтований на те, які габарити має засклена або відкрита тераса, а також на те, як часто використовуватиметься зона барбекю та відповідне обладнання.

З чого робляться печі барбекю

Щоб зібрати стаціонарне барбекю на терасі приватного будинку, можна взяти натуральний камінь чи цеглу у поєднанні з металевими елементами. Головна умова – будматеріали повинні витримувати розжарене полум'я, щоб літня веранда не спалахнула.

Найчастіше такі печі для тераси, прибудованої до будинку, роблять із шамотної цегли. Матеріал виробництва – природна глина, яку можна без обмежень тримати на відкритому вогні. Для надання привабливого зовнішнього вигляду стаціонарний мангал із цегли можна декорувати оригінальним облицюванням із базальту чи мармуру.

Конструкції з металу є актуальними для малогабаритних або середніх терас. Чавунна піч вважається найбільш якісною та довговічною. Якщо робити стаціонарне барбекю на замовлення, можна самим підібрати зовнішні декоративні елементи.

Що потрібно врахувати при встановленні барбекю

Барбекю не може бути обладнаний на будь-якому вільному місці. Якщо ігнорувати правила безпеки, розведення відкритого вогню може мати руйнівні наслідки. Головною умовою є правильний вибір місця розташування. Тоді можливість спалаху буде значно зменшена і ніщо не завадить комфортному відпочинку на дачі.

Перелік обов'язкових вимог до печі-барбекю, обладнаної на веранді:

 • найкраще заздалегідь позначити місце, де укладатимуться дошки для розведення вогню. При виборі подорожчаного варіанта можна вибрати проект стаціонарного барбекю із відсіком під зберігання дров;
 • Для гармонійного оформлення пічку можна розмістити вздовж стіни будівлі. Однак, якщо будинок дерев'яний, то відступ від стіни як мінімум на двадцять сантиметрів є обов'язковим;
 • за наявності будь-якої печі всередині приміщення мешканці повинні мати можливість вільного пересування. Обладнання для приготування їжі повинно займати простір цілком;
 • Висоту стаціонарної барбекюшниці підлаштовують під зростання людини, яка буде взаємодіяти з обладнанням найчастіше. У довжину жаровня не повинна бути більше одного метра. У цьому випадку виникнуть проблеми з тепловтратами та зниженням ефективності прожарювання. Рекомендована ширина такого об'єкта становить приблизно тридцять сантиметрів, глибина – п'ятнадцять сантиметрів. При виготовленні на замовлення узгодження зазвичай відбувається заздалегідь. Проект складається з урахуванням побажань господарів будинку; !
 • простір поруч із піччю має бути нічим не зайнятий. Усі етапи приготування м'ясних страв проводитимуться у робочій зоні на відкритому майданчику;
 • грати для барбекюшниці повинні зніматися. Тоді чистити конструкцію буде набагато простіше. Як правило, даний елемент розташовується на рівні столу, щоб смаження шашлику була зручною та звичною;
 • Для ефективного відведення диму потрібно спорудити якісний димар з сильною тягою.

Якщо дотримуватися всіх вищезгаданих правил і рекомендацій, приготування шашликів на веранді завжди буде безпечним.

Які знадобляться матеріали

Тераса з мангалом будується з використанням таких будматеріалів:

 • бетонно-цементного розчину з додаванням піщано-щебеневої суміші;
 • глиняного розчину;
 • будь-якого різновиду гравію;
 • великої кількості битої цегли для використання як засипання отворів у поєднанні з цементом;
 • бітуму;
 • покрівельного облицювання;
 • Дощок;
 • Керамічної плитки;
 • металевих листів;
 • решітки.

Крім того, потрібно придбати вікна та двері. Дизайн та форма залежатимуть від побажань власника ділянки. Літню терасу можна обладнати одинарними вікнами. Якщо потрібно зберегти тепло, краще брати двокамерні або трикамерні заготовки.

Основні етапи зведення веранди з піччю-барбекю

Веранда до будинку прилаштовується поетапно. Це дозволить уникнути будь-яких помилок у процесі будівництва.

Заснування

Стаціонарні барбекюшниці самі по собі досить масивні. Цей пункт слід обов'язково брати до уваги, розраховуючи фундамент. Краще зробити все одночасно на етапі будівництва будинку.

Під прибудовану веранду монтується та сама підстава, як і для основної частини житлової споруди. Головне – при розрахунку врахувати різницю між усадкою будинку та свіжою основою.

Найскладніше робити пекти на відбудованій терасі. Для цього розбирають підлогу, роблять індивідуальний фундамент під грубку, після чого знову все збирають.

Споруда стін

На веранді буде відкрите полум'я. Рекомендується вибирати для будівництва стін пожежобезпечні будматеріали. Деревина, що використовується для будівництва веранди, повинна бути обов'язково покрита антипіреном. З метою підвищення пожежної безпеки між стіною та піччю має бути вільна відстань.

Покрівля

Бажана форма підбирається власником ділянки, залежно від своїх побажань. Однак, найзручнішим і найпопулярнішим варіантом є односхилий покрівля. Обшивку роблять дерев'яною чи пластмасовою. Багато хто воліє робити монтаж даху з того ж матеріалу, як на всій житловій споруді.

Складання підлоги та настил підлогового покриття

Прибудова у вигляді літньої тераси зазвичай обкладається дерев'яними підлогами. Для цього потрібна наявність лаг і самого покриття для підлоги. Захисний лак для обробки дерева має бути гарної якості, тоді облицювання прослужить набагато довше. Біля грубки потрібно викласти матеріал, стійкий до загорянь, щоб іскри чи вугілля не стали причиною займання. Дуже потрібний варіант для цієї мети – керамічна плитка. Крім того, плитка легко чиститься від нагару.

Встановлення барбекюшниці

Монтажні роботи займають близько тижня. Після будівництва пічної конструкції потрібно дочекатися повного її висихання. При передчасному впливі вогню міцність конструкції погіршиться і барбекю швидше вийде з ладу. Будівництво складається з чотирьох етапів:

 1. Монтується міцний п'єдестал. Якщо треба, над п'єдесталом обладнають броню.
 2. Зводиться «коробка». Усередині піч закладається металевими листами, щоб чистити було легше, а також для поліпшення жароміцності.!
 3. Будується димар. Найчастіше із шамотної цегли.
 4. Виконується декоративне оздоблення.

Переносну барбекюшницю також необхідно встановлювати на п'єдестал, що обумовлено їхньою масивною вагою.

Оздоблення веранди

Функція дизайнерського оформлення полягає у створенні атмосфери, що спонукає до відпочинку. Стіл зі стільцями мають бути зручними. Крім того, на кожен стілець можна покласти по м'якій подушці. Для більшої зручності можна встановити диван. Зону готування можна відокремити від обідньої за допомогою оригінальних фіранок.

На будь-якій присадибній ділянці можна обладнати терасу з барбекю: відкриту чи закриту. Однак при самостійному зведенні подібної конструкції необхідно враховувати велику кількість нюансів. Тоді будівництво буде зроблено без помилок, а веранда прослужить дуже довго.

А ви колись будували терасу з барбекюшницею власноруч чи вирішили звернутися за допомогою до фахівців? Який матеріал оздоблення вам здається найбільш привабливим? Яка піч краще: переносна чи стаціонарна? Залишайте свої коментарі внизу під статтею і обов'язково поділіться своєю думкою на цю тему!