Як і чим пофарбувати мангал правильно для довгої служби та гарного вигляду

Нерідко перед власниками мангалів постає проблема фарбування приладу. У статті буде розказано, як це зробити правильно і які засоби слід використовувати, щоб мангал ще довго тішив вас своїм зовнішнім виглядом.

Якщо ви робили мангал своїми руками або зберігали його взимку в сараї і він заіржавів, то вам буде цікава тема фарбування жаровні. Кожен господар замислюється, якими засобами пофарбувати мангал, щоб він не обгорів, не іржавів за впливу негативного середовища і загалом зберігав приємний зовнішній вигляд. Про це і буде розказано у статті, ви дізнаєтесь про всі секрети цього процесу і зможете самостійно пофарбувати свій прилад у домашніх умовах. Вам лише потрібно буде вибрати із запропонованих варіантів підходящий.

Навіщо фарбувати мангал

Кожен господар має свої причини фарбування мангалу. Але загалом їх можна звести до наступних пунктів:

  • Для захисту від теплових та погодних впливів. Всі знають, що від невідповідних умов зберігання мангал може іржавіти. Хороше, якісне покриття може знизити такий вплив на прилад, проте не слід вважати, що фарбування виключить появу іржі повністю.
  • Для захисту від вогню. Адже жаровня при кожному її використанні піддається високим температурам, внаслідок чого вона має бути жаростійкою.
  • Якщо ви самостійно виготовили виріб, для первинного покриття.
  • Бажання просто змінити колір. Можливо, ви змінили дизайн місця, де буде знаходитися мангал, або ви просто хочете чогось новенького.

Випадки, в яких можна не фарбувати жаровню:

  • Якщо матеріал мангалу – нержавіюча сталь або чавун. Тоді прилад навряд чи заіржавіє, адже вони є стійкими до впливу теплових та погодних умов.
  • Якщо було здійснено оксидування – створення оксидної плівки на поверхні виробу.
  • Прилад складається з тонкого металу. Тоді, швидше за все, покриття відпаде при першому використанні жаровні.