Найкращі проекти лазні з терасою та барбекю

Де розміщувати лазню з барбекю та терасою на ділянці. Якими бувають найвдаліші проекти таких відпочинкових комплексів. Які матеріали найкраще підійдуть для здійснення мрії.

Лазні та будь-які парилки традиційно користуються заслуженим коханням у наших співгромадян. На лазневих традиціях виріс не один десяток поколінь, і сьогодні це скоріше спосіб приємного відпочинку, ніж просто купальні процедури. Якщо починати проектувати будівництво лазні на власній земельній ділянці, то чому б не зробити повноцінний комплекс для всебічного розслаблення? Йдеться про те, щоб оснастити лазню красивою терасою, а заразом і передбачити місце під зону барбекю.

Які лазні будують найчастіше

Лазня і альтанка барбекю під одним дахом – це чи не ідеальний відпочинковий комплекс, який тільки можна собі уявити на заміській ділянці землі. Щоб проведення часу було максимально комфортним, слід підійти вдумливо до облаштування інтер'єру всередині та відкритого майданчика. Для внутрішньої обробки лазні добре застосовувати вагонну дошку, що створює відчуття затишку.

Наведемо кілька загальних та приватних рекомендацій, які допоможуть створити найкращу лазню з верандою та барбекю для комфортного відпочинку:

 • якщо стоїть завдання зведення банного комплексу, то незалежно від його розмірів, потрібно передбачити не тільки парну, але ще й роздягальню з душовими;
 • якщо планується будівництво тераси при лазні з барбекю, то оптимальним стане фундамент пальового типу – він додасть додаткову конструкцію;
 • Найпрактичнішим матеріалом для навісу лазні може стати полікарбонат – він пропускає трохи світла і не вимагає посиленої основи;
 • якщо підлогу лазні викласти з композитної дошки, то таке покриття прослужить десятиліттями, не вимагаючи фарбування та лакування;
 • при обробці підлоги плиткою, під неї кладуть фундаментні плити, потім матеріал, що утеплює, і тільки після цього починають укладання оздоблювальної плитки;
 • коли в банному комплексі передбачається піч, то потрібно подбати про те, щоб вона обігрівала додатково та суміжні приміщення;
 • корисним пристосуванням у лазні з барбекю виступає тамбур, що не дає в холодну пору року проникати холодному повітрі в опалювальну частину комплексу;
 • Вибір основного паливного матеріалу залишається за власником території відпочинку (це може бути кам'яне або дров'яне вугілля або газ).

Багато хто навіть не підозрює, що лазня, як і інше житлове приміщення, потребує утеплення, незважаючи на високу температуру. Утеплення стелі є обов'язковим у парилці будь-якого типу та конструкції. Це з таким фізичним властивістю гарячої пари, як прагнення вгору. Якщо не утеплити стелю в лазні, то основне тепло йтиме за межі споруди.

Якщо на другому поверсі немає горищного приміщення або не передбачається його регулярне використання, то для утеплення можна скористатися насипним керамзитом або тирсою. Це класичні утеплювачі для стелі лазні з терасою, які використовуються на сьогоднішній день повсюдно . Є й інші варіанти, проте вони обійдуться дещо дорожче. Також для стель можна придбати плиткові матеріали для теплоізоляції.

Краще розташування для будівництва

Важко уявити оптимальне розташування майбутньої лазні, а то й бачити особливостей ділянки. Мається на увазі його загальна площа та сторони, а також наявність існуючих будівель. Наприклад, на ділянці планується облаштувати терасу. Краще ставити її не з південного боку, інакше вона не зможе приховувати відвідувачів від гарячих сонячних променів.

Не можна не враховувати навколишній краєвид. Тераса при лазні не повинна розташовуватися з видом на господарські будівлі або примикати до паркану. Якщо є природні пам'ятки у вигляді озера, луки або гаю, то варто зробити її зверненою саме в такий бік. Ідеально, якщо вона проходитиме по всьому периметру банного комплексу або з його фронтального боку.

Площа банного комплексу з барбекю та терасою залежить від кількості людей, які більш-менш регулярно там відпочиватимуть. Як правило, це мінімум 10 квадратних метрів, але може бути набагато більше. Вже цієї площі достатньо, щоб розмістити вну три пару-трійку шезлонгів або крісел для відпочинку після лазні. Залишиться місце і для того, щоб жар від печі не заважав тим, хто не бере прямої участі у приготуванні делікатесів на вогні.

Матеріали

Лазня з верандою для барбекю може зводитися з різних будівельних матеріалів. Віддавати перевагу краще, тим, що належать до натуральних. Хімічно створені полімери не дружать з високою температурою і виділяють в навколишню атмосферу несприятливі для здоров'я компоненти. Як мінімум, це загрожує появою неприємних запахів, здатних зіпсувати все враження від дозвілля.

Одним з традиційних матеріалів, які з давніх-давен застосовують для лазень і парних, є натуральна деревина. Подивимося, якими корисними якостями володіє дерево:

 • Безпека для здоров'я та користь, що приноситься організму від вдихання парів низки порід дерева;
 • «дихаючі» властивості забезпечують природну циркуляцію та регуляцію вологості;
 • Швидко прогрівається і тривалий час зберігає в лазні і навіть на терасі комфортну температуру повітря;
 • після нагрівання для деревини характерні приємний аромат та запах.

Що стосується слабких якостей цього будматеріалу, то не можна не згадати високу здатність до займання, а також поява грибків та плісняви.

Чимало виникає суперечок щодо деревини, з чого варто будувати лазню: з колоди або бруса. Кожен з цих матеріалів має власні переваги. Якщо коротко, то лазня з колод не потребує додаткової теплоізоляції стін. Зате брус покласти простіше , і для цього немає необхідності мати багаторічну кваліфікацію.

Якщо купувати брус для лазні з барбекю, обов'язково брати добре просушений. По-перше, він дає меншу усадку, а, по-друге, він менше схильний до фізичних деформацій через температуру і природні фактори. Деякі вважають за краще зводити з подвійного бруса, але це значно підвищить будівельний кошторис. Скориставшись мінеральною ватою як внутрішній утеплювач, можна отримати той же бажаний результат.

Мабуть , не менш популярним варіантом при будівництві капітальних споруд, таких як лазня є цегла. Він теж славиться хорошими екологічними якостями, зате стійкий до утворення плісняви і не схильний до займання. Взагалі, цегла досить стійка за своєю природою до впливу високих температур, які часто спостерігаються що в лазні, що в барбекю.

Спорудження лазні з цегли забере менше часу, та й з фінансового боку вимагатиме менших витрат. З іншого боку, такі стіни прогріваються повільніше, що означає вищі витрати при експлуатації палива. Також для цегляної лазні із барбекю важливо передбачити якісну вентиляцію.

Газосилікат може стати надійним помічником як матеріал для парного комплексу. Він випускається у вигляді блоків і за рядом критеріїв може дати фору описаним вище дереву та цегли. Виняткові властивості газосилікатних блоків зробили їх затребуваним матеріалом при спорудженні лазень та парних:

 • здатність витримувати високі температури у процесі нагрівання печі;
 • зносостійкість при експлуатації та надійність;
 • екологічна безпека для людського здоров'я через відсутність шкідливих хімічних домішок чи смол;
 • Відсутність процесів гниття, формування цвілі тощо;
 • швидке прогрівання лазні і довге збереження тепла, що утворилося;
 • Бюджетна вартість.

Також варто зупинитися і на інших матеріалах, які можуть бути задіяні у будівництві лазні з барбекю та терасою. Наприклад, якщо прилаштовується комплекс до вже існуючої будови, то логічніше і дешевше робити прибудову з тих самих матеріалів. Як навіс сьогодні багато використовують напівпрозорий полікарбонат. Його головна перевага у відсутності необхідності облаштовувати міцну основу під дах. Для кріплення ставлять легкі металеві конструкції, які при необхідності демонтуються за найкоротший термін.

Що стосується підлоги в лазні, то краще, мабуть, і не вигадати, ніж дерев'яне покриття з натуральної деревини. Воно приємне для дотику, особливо у теплу погоду. Деякі замовники віддають перевагу природному каменю, але він більш вимогливий до облаштування основи . Однак дерев'яна підлога не безпечна поблизу жаровні барбекю. Щоб не побоюватися іскри, що випадково відлетіла, тут краще викласти його з декоративної плитки. До того ж її набагато легше відмити від неминучого жиру.

Створення проекту

Щоб створити грамотний проект лазні з барбекю та досягти бажаного результату, необхідно враховувати наступні моменти:

 • кількість господарів та гостей, на яких може бути потенційно розрахований майбутній відпочинковий комплекс;
 • в які пори року буде експлуатуватися лазня з терасою та барбекю (тільки влітку або й узимку також);
 • найбільш підходяще планування, що враховує наповнення технікою, атрибутами та обладнанням;
 • кращі для зведення лазні матеріали, їх властивості та екологічна безпека;
 • граничні рамки майбутніх капіталовкладень.

Проект лазні з верандою без скління буде нормальним рішенням для тих замовників, хто планує користуватися послугами оздоровлення та відпочинку лише у літні місяці. У цьому випадку можна обійтися без утеплення передбанника. Якщо планується користування баней у морози, то потрібно продумувати навіть той момент, як буде розташовуватися вхід до приміщення.

При грамотному плануванні лазні з басейном та зоною відпочинку вдається суттєво заощадити витрати на будівництво. Якщо продумати відкритий майданчик для розміщення гостей, можна обійтися без прибудови вітальні. Бувають ситуації, коли вже зведена та функціонує існуюча лазня, але до неї потрібно прибудувати допоміжні приміщення. У цьому випадку зону відпочинку слід розташувати так, щоб не порушувати існуючий архітектурний ансамбль.

Початківцям може бути незрозуміло, якою має бути площа поєднаної лазні, якщо поруч планується створити територію для приготування та вживання гарячої їжі. Тут необхідно відштовхуватися від загальної площі ділянки. На великій ділянці цілком розміститься банний комплекс з площею 6 х 9 метрів у різні боки. Вийде невеликий будиночок, в якому знайдеться місце не тільки для самої лазні, але й для маленького басейну, душових кімнат, роздягальні, більярдної і навіть каміна. Якщо споруда будується двоповерховою, тоді на верхньому поверсі облаштовуються кімнати відпочинку та тераса з балконом.

Варіантів планування лазні можна вигадати дуже багато. Цілком реально розмістити лазню з барбекю під одним дахом. Вітальня може бути і на нижньому поверсі, але бути відокремлена від тераси скляною стіною. В цьому випадку в неї буде проникати достатній обсяг освітлення , що збільшить простір і додасть додатковий затишок лазні з терасою. Ряд проектів передбачає зовнішні сходи з боку тераси, завдяки чому вдається виграти місце у самому комплексі.

На окрему увагу заслуговує кутова лазня з терасою. Займаючи трохи місця, приміщення залишається досить просторим усередині. Дуже виграє такий проект, якщо його пристосовують до існуючого житлового будинку. У цьому випадку в лазні та котеджі логічним буде зведення додаткової тераси.

При розробці проекту лазні з кімнатою відпочинку враховується майже така сама кількість об'єктивних та суб'єктивних факторів, як і при будівництві житлового будинку. Це і корисна площа ділянки , що залишилася, і призначення комплексу, можливість підведення комунікацій і багато іншого. Сміливо ділитесь своїми міркуваннями та практичними доробками в коментарях на тему того, яким може бути проект лазні, поєднаної з барбекю-зоною!