Як зробити мангал із труби своїми руками

Види мангалів з труби, як влаштовані та працюють. З чого почати при створенні жаровні із профільної труби. Покроковий алгоритм робіт. Поради щодо експлуатації.

Обов'язковим атрибутом для приготування смачної їжі на вугіллі є мангал. Якщо не купувати такий пристрій готовим у магазині, то можна зібрати його своїми руками буквально з підручних засобів. На особливу увагу заслуговують мангали, зроблені і з металевої труби діаметру 300 мм або подібного. Розглянемо докладніше, як виконати таку роботу.

Пристрій та принцип роботи

Принцип дії такої конструкції багато в чому нагадує відому піч-буржуйку. Найпростіші моделі оснащуються відділенням для топки та гратами, на які викладаються продукти. У топку закладають паливо, необхідне для отримання жару — частіше це дрова або деревне вугілля.

Всередині труби необхідно передбачити різного роду тримачі у вигляді куточків, скоб або гачків. На них стоятиме грати з м'ясом, рибою або овочами. При виготовленні мангалу з профільної труби її верхня частина зрізається, але згодом з неї можна обладнати кришку.

У процесі згоряння вугілля чи дров виділяється жар, з допомогою якого готується їжа на решітці. Конструкції необхідний колосник, що дозволяє відводити надлишки тепла та регулювати температуру усередині мангалу. Можна передбачити і кришку, яка допоможе швидше приготувати їжу і поліпшити її смакові якості.

Ще однією відмінною особливістю жаровень із металевої труби вважається їхня напівкругла форма. Саме завдяки такій формі конструкція нагрівається швидше та довше зберігає тепло всередині. Однак не можна не передбачити і отвори, що покращують обдування та циркуляцію повітря всередині мангалу. Зазвичай їх розташовують за зовнішнім периметром у нижній частині топки. Ну і останній штрих – кришка, що дозволяє смажити страви навіть у дощову погоду. Для неї потрібно продумати ручки з матеріалу, що не нагрівається.