Як коптити тофу та готувати різні страви з ним

Докладні рецепти маринаду для сиру тофу, опис процесу копчення, приготування різних страв, у яких можна використовувати.

Сир тофу – вегетаріанський продукт, який одержують із соєвого молока шляхом його нагрівання до певної температури. Основна цінність тофу полягає у високому вмісті білка. Сир не має власного смаку і тому може легко доповнити будь-яку страву, зробивши її більш ситною. Пропонуємо вам кілька покрокових рецептів напрочуд смачних страв з тофу, а також способи його попереднього копчення.

Традиційний рецепт

Почнемо з копчення сиру: воно буде здійснюватися гарячим способом – він найбільш швидкий і зручний для жителів міст, тому що ви можете придбати (або попросити на якийсь час) міні-коптильню і розташувати її на власній кухні.

Також вам знадобляться:

  • готовий сир тофу – півкілограма;
  • тріска (куплена або залишилася від обрізки дерев у саду) – 2-3 жмені;
  • фольга для запікання.

Зверніть особливу увагу на тріску: у жодному разі не можна використовувати хвойні породи дерева – вони смолисті та сильно гірчать. Краще візьміть яблуневу, абрикосову, грушеву, вишневу чи виноградну.

Процес копчення дуже простий:

  1. Насипте тріску в нижній піддон коптильні, злегка побризкайте водою.
  2. Трохи вище є ґратчастий піддон – на нього покладіть фольгу, а зверху – сир, порізаний невеликими шматочками. Дотримуйтесь відстані між скибочками, щоб вони добре прокоптилися.
  3. Накрийте кришкою та поставте на плиту.
  4. Виставте трубку для відведення диму у вікно.

Сир коптиться всього 15 хвилин, але перед вживанням його потрібно провітрити, а на це потрібно 5-6 годин.