Як правильно зробити копчену сіль

Копчена сіль: опис продукту, склад та корисні властивості, шкода для здоров'я. Усі способи приготування копченої солі в домашніх умовах: у коптильні, на грилі, на сковороді.

Копчена сіль – це незвичайна приправа, яка виглядає як велика морська сіль, але коричневого кольору та з ароматом серпанку. Для отримання дивовижної морської приправи мінерал обробляють методом холодного копчення. Додавати копчену сіль можна в будь-яку страву, яку зазвичай солять. Вона надасть йому легкого смаку копченості та особливого димного аромату. Копчена сіль – дуже популярна у США приправа. Американці використовують для приготування копченої солі спеціальний пристрій – смокер. Це пристосування поєднує в собі коптильню та дров'яну піч одночасно.

Однак приготувати цю цікаву приправу можна, використовуючи кухонний інвентар або барбекюшницю. Щоб сіль повноцінно прокоптилася і мала насичений смак, потрібно не менше 10 годин копчення. Для приготування береться морська сіль великого помолу та екологічно чиста тріска для копчення – найчастіше вільха. Рідкий дим не використовується, тому продукт повинен вийти органічним і корисним.

Закоптити спецію нескладно і вдома. Крім США, пряність набула широкого поширення в кухні південних країнах: Італії, Індії, Північній Африці.