Як закоптити курку методом гарячого чи холодного копчення

Як вибирати курку для копчення та підготувати її правильно. Види використовуваної тріски. Як коптити гарячим та холодним способами. Тривалість процедури та температурний режим.

Важко знайти людину, якій би не подобався смак копченої курочки. Один зовнішній вигляд здатний викликати посилене слиновиділення, якщо згадати її зажаристу скоринку, що виснажує ароматний аромат. Постараємося розібратися, як закоптити птицю в домашніх умовах та які існують способи приготування.

Як вибрати та підготувати курячу тушку

Незалежно від обраного способу приготування, курячу тушку потрібно вміти та правильно вибрати. Її можна коптити як цілком, так і розібрану частинами. У всіх випадках м'ясо слід обов'язково брати свіже, але не після розморожування. В іншому випадку воно буде виглядати в'ялим і навіть може розсипатися в процесі обробки.

Тепер беремо до рук тушку і розрізаємо її вздовж по лінії грудки. Це допоможе м'ясу краще прокоптись. Промиваємо його під проточною водою, обсушуємо та перекладаємо у глибоку каструлю або тазик. Закип'ятимо 2-3 літри води і дамо трохи охолонути. У воду кидає до смаку мелений часник, сухий коріандр, сіль, чорний перець, лавровий лист. Якщо курка вийшла надмірно пряною, її завжди можна вимочити у звичайній чистій воді.

Готовим маринадом заливаються тушки так, щоб вони повністю покриті рідиною. Після цього ємність забирають у прохолодне місце на кілька годин мінімум. Альтернативою такому способу буде сухе засолювання, при якому рідина взагалі не потрібно . Для цього тушка ретельно натирається сумішшю із солі та різних приправ. Як і в першому варіанті, вона надовго забирається в холодильник. Потім промивають і обов'язково підвішують для висихання.