Як закоптити гусака в домашніх умовах

Як закоптити гусака холодним та гарячим способом у домашніх умовах: покупка та обробка тушки, рецепти маринадів, алгоритм копчення.

Гусак ідеально підходить для копчення – його м'ясо соковите, ніжне та дуже смачне. У цій статті ми докладно розповімо, як правильно обробити тушку, поділимося рецептами найкращих маринадів та розглянемо два способи копчення: гарячий та холодний.

Підготовка гусака до копчення

Якщо у вас власні, домашні гуси, то вибирайте для копчення тих, що молодші – старий птах жорсткуватий сам по собі, а копчення ще більше підсушує м'ясо. На ринку (або в магазині) варто купувати свіжу або охолоджену тушку – тривала заморозка позбавляє її смаку.

Зверніть увагу на якість птиці:

  1. Шкіра гусака має бути блідо-рожевою або злегка жовтуватою, неслизькою, сухою.
  2. Жир – жовтим, із нейтральним запахом.
  3. М'ясо – світло-рожевим.

Липкий наліт, запах застарілого жиру, м'ясо, що потемніло, синя шкіра свідчать про те, що тушка починає пропадати. Таке придбання небезпечне, не варто погоджуватись, навіть якщо вам пропонують низьку ціну.

Гусака обробляють наступним чином:

  1. Обгортають окропом, а через 5-10 хвилин приступають до обскубування пір'я. Починати можна з будь-якого місця. Найбільш важкі зони – крила та хвіст.
  2. Оскупану тушку тримають, повертаючи над відкритим вогнем. Для цих цілей ідеальна конфорка плити (якщо зняти «тарілочку», що розбиває полум'я на пелюстки) або спеціальний газовий пальник – вони не залишають чорних слідів кіптяви. Якщо скористатися іншим джерелом вогню (наприклад, мангалом), то тушка покриється липким темним нальотом і буде важко відмити.
  3. Далі відрізають голову, лапи, фаланги крил до згину (вони можуть спалахнути при копченні).
  4. На черевці роблять надріз, виймають нутрощі і добре промивають тушку всередині та зовні.
  5. Іноді птаха ріжуть на шматки – вони готуються набагато швидше і добре маринуються.

Гусак повинен висохнути, і можна переходити до наступного етапу.