Як закоптити бройлера в домашніх умовах

Як закоптити бройлера гарячим та холодним способом у домашніх умовах: підготовка тушки, рецепти маринадів, алгоритм копчення.

Копчений бройлер може бути не лише святковою стравою, але й одним із основних інгредієнтів для сендвічів, салатів, гострих супів і навіть пирогів. Багато хто вважає копчення трудомістким процесом, за який варто братися, тільки коли є власна дачна ділянка , велика коптильня та місце, де можна розвести багаття. Якийсь час тому саме так і було, але тепер з'явилися компактні апарати та рідкий дим – якраз для умов квартири. Тим паче тушки птаха маленькі, їм не потрібна величезна скринька та різні спеціальні пристосування.

Далі ми покроково розповімо, як засолити, замаринувати та закоптити бройлера власноруч.

Підготовка тушки

Для копчення найкраще брати охолоджену тушку або зовсім свіжу (якщо у вас є власні кури), щоб м'ясо не стало надто м'яким і не втратило смак після приготування. Заморожених бройлерів слід викласти на блюдо і залишити розморожуватися при кімнатній температурі, не використовуючи для цього мікрохвильову піч, окріп і т.п.

Далі потрібно зробити так:

  1. Обскубти птаха, осмолити тушку над вогнем, притримуючи за лапи та шию і постійно повертаючи навколо осі, щоб видалити залишки пуху. Це можна зробити над звичайною газовою конфоркою, прибравши її середню частину (полум'я стане вертикальним і високим), або за допомогою спеціального пальника.
  2. Вимити бройлер під проточною водою.
  3. Відрізати лапи та голову, зробити надріз черевця, вийняти нутрощі.
  4. Тушку можна порізати на шматочки або залишити цілою – на ваше бажання.
  5. Знову промийте бройлера та видаліть ножем найбільші прошарки жиру (зазвичай вони накопичуються на черевці). При гарячому копченні він розтопиться, потече і стане гірким.
  6. Залишіть тушку сохнути – на 3-4 години. Можна прискорити процес, промокнувши її чистою тканинною серветкою.

Якщо передбачається коптити бройлера цілим, застосовуючи гарячий метод, краще прибрати так само частину крил до згину – від тривалого впливу високої температури вони почнуть горіти.