Як правильно розпалювати вугілля для шашлику

Розпалювання мангалу вручну та за допомогою спеціальних пристроїв. Перераховано правильну послідовність дій для розпалювання багаття за допомогою самогону, газового пальника, рослинної олії, ручного роздмухувача тощо.

Розпалювати вугілля – ціле мистецтво, і той, хто володіє ним досконало, точно заслужить повагу гостей, що зібралися на пікніку. Крім того, від правильно розпаленого мангалу залежить і якість приготованого м'яса – на нерівномірно вугіллі, що горить, воно пропечеться не повністю і не набуде характерного димного запаху.

Розпал мангалу за допомогою самогону

Якщо мова заходить про те, як розпалити мангал, частіше згадують про рідини, що містять спирт, у тому числі самогон. Однак його потрібно використовувати з обережністю: якщо переборщити з додаванням спирту, м'ясо буде жорстким і несмачним. Крім того, самогон не допоможе розпалити вугілля при сильному вітрі чи дощі.

Рекомендується поливати самогоном не самі вугілля, а заздалегідь підготовлений зім'ятий папір – наприклад, газетний. Зазвичай вистачає кілька плескіт спирту, тому, якщо розпалити рідиною не виходить, варто спробувати інші методи.