Як приготувати шашлик з лопатки свинини ?

Рецепти приготування шашлику зі свинячої лопатки та маринування свинини, нюанси вибору м'яса, калорійність готової страви, способи визначення, чи підходить лопатка для шашлику чи ні.

Свиняча лопатка – найкращий вибір для шашлику. Це соковите і м'ясо, яке після приготування на вугіллі набуває неповторного аромату. Залежно від способу маринування можна надати свинині різні смакові відтінки.

Нюанси вибору свинячої лопатки

Головна умова успішно приготовленого шашлику – вибір якісного м'яса. Більшість людей купують охолоджену свинину у супермаркеті. Охолоджена лопатка підходить для приготування, але морозиво, навіть якщо його заморозили зовсім недавно, немає. Воно сильно втрачає смакові відчуття. Тому краще купувати охолоджену чи свіжу свинину.

М'ясо має бути чисте, без слизу чи інших виділень. Оптимальний колір – від блідо-рожевого до світло-червоного. Яскравий рожевий колір – ознака нітритів. З появою на поверхні плям або різких переходів кольору від покупки краще утриматися. Структура шматка – пружна і однорідна. Для перевірки потрібно натиснути на лопатку пальцем – ямка швидко вирівнюється.

Від свіжого м'яса завжди йде легкий запах – це нормально. Навпаки, за відсутності аромату слід насторожитись – швидше за все, це наслідок застосування сильних хімікатів. Жир має бути білого кольору. Жовтий або сірий жир з'являється тільки у старого чи неякісного м'яса.

Бажано купувати тільки у перевірених продавців чи супермаркеті. В іншому випадку існує можливість випадково придбати м'ясо кнура. Зовні воно не відрізняється від свинини, але при жарінні починає видавати смердючий запах. Цього не виправити навіть марин пеклом , і шашлик доведеться викинути.