Як побудувати альтанку з барбекю своїми руками

Зведення стін та даху

Щоб побудувати альтанку грамотно та надійно, важливо приділити велику увагу стадії будівництва стін. Як тільки основа добре застигне, можна приступати до цегляної кладки. Але спочатку слід переконатися, що поверхня під альтанку ідеально рівна по горизонталі .

Ряди з першого по четвертий майбутньої скляної альтанки викладаються методом ложкової перев'язки. Поверх цього ряду кріплять куточок 40 х 40 мм, який відіграватиме роль додаткової опори. На п'ятому ряду стіни кладуться за іншою технологією, яку називають тичковою перев'язкою.

Ряди з шостого по восьму знову зводяться за принципом ложкової перев'язі. На дев'ятому ряду альтанки з барбекю необхідно знову поставити металевий кріпильний куточок. На цьому рівні проходитиме робоча поверхня та стільниця. Після цього стіл вважається закінченим , роботи кладок продовжаться, але вже з боку жаровні.

Ложкова перев'язка знову застосовуватиметься для рядів альтанки з нумерацією від 10 до 14. Металевий куточок збоку знову кріпитиметься після викладки чотирнадцятого ряду, і йому знову-таки відводиться функція додаткової опори. Далі будівництво альтанки буде продовжуватися зведенням склепіння, що поступово звужується. Шістнадцятий ряд робиться на тичковій перев'язці з переднього боку, а за допомогою ложкової – з боків. Далі міняємо їх місцями, а ряди 19-21 викладають ложковою в'язкою.

Після цього кріпиться витяжна труба. Кладка цегли на цьому етапі продовжується до бажаного рівня за висотою. Вікна для виходу диму ставляться у передостанньому ряду. Останній робиться глухим, і на цьому зведення стін можна вважати закінченим і чекати повного висихання розчину.

Дуже важливо спорудити дах над зоною відпочинку та приготування їжі, в якій розташовуватиметься і барбекю. У такому разі можна насолоджуватися смачними стравами прямо з вогню навіть у дощ, вітер чи інші несприятливі погодні умови. Зате у відкритій альтанці буде краща вентиляція і не так спекотно з приходом теплої погоди. Однак краще робити альтанку закритою, якщо ми плануємо оснастити її кухонними меблями, плитою, технікою та іншими атрибутами для відпочинку. При цьому часу на зведення з нуля потрібно більше , як і зростуть фінансові витрати.

З іншого боку, літній майданчик для приготування страв на вогні та вугіллі часто оснащують барбекю, мангалом або каміном. Це означає, що простір усередині неї має бути добре провітрюваним. Якщо прийнято рішення зводити дах, то доцільно зробити його односхилим. Нахил в один бік замість двох зробить споруду економічнішою з погляду витрачених грошей та часу.

Найпростіший варіант для даху альтанки з барбекю – зробити дерев'яні крокви та набити на них сонцезахисний тент. Більш капітальний спосіб пов'язаний із використанням листів полікарбонату. Вони повинні виходити за схил даху, щоб забезпечити стік дощової води за межі альтанки. Для цього прибиваються додаткові рейки, що відступають від схилу альтанки на 0,5 м за довжиною.