Як побудувати альтанку з барбекю своїми руками

Створення статі

Навіть якщо передбачити підлогу в альтанці для дачі з барбекю, цього буде достатньо лише для теплої пори року. З настанням холодів необхідно додатково передбачити опалення, інакше альтанку доведеться закривати до весни. Технологія зведення підлоги в такому приміщенні залежатиме від того, які матеріали вирішено прийняти за основу.

Одні з найпростіших підлог, яких достатньо для літніх кухонь та альтанок, — це дощаті конструкції. Для цього спочатку викладається декількома рядами поздовжня дошка, а між рядами насипається щебінь середньої фракції. Поверх них вистилаються поперечні дошки, тому загальна конструкція виходить досить стійкою.

Однак необхідно передбачити захист для дерева, щоб воно могло прослужити якнайдовше. Це вирішується використанням спеціального воску для дерева або захисних просочення, призначених для зовнішніх робіт. Забезпечуючи надійний захист від бруду, пилу та вологи, вони не створюють блискучого ефекту. Не рекомендується розкривати підлогу в альтанці лаком, оскільки з часом вони починають тріскатися і лопатися, а для заміни доведеться повністю прибирати залишки старого покриття. Інша справа – віск, який досить просто освіжити після поверхневого очищення.

Також добре зарекомендували себе дошки, що складаються з полімерів та деревини (деревно-полімерні композити). За своїми зовнішніми та тактильними даними такі матеріали дуже нагадують традиційну деревину, але не мають багатьох її недоліків. Насамперед, вони не бояться вологості, хоч і можуть частково змінювати розміри залежно від температурного впливу. Загалом дерево-полімерний композит для альтанки розрахований на багаторічну експлуатацію без втрати своїх технічних характеристик.

Легко викласти майданчик під барбекю або літньою кухнею за допомогою тротуарної плитки. Її можна настилати прямо на землю та обійтися без фундаменту. Щоправда, такий варіант погано переносить морозні зими.