Як приготувати шашлик зі свинини на кефірі за кількома найкращими рецептами

12 способів приготування шашлику зі свинини на кефірі. Як правильно вибрати м'ясо та кефір для маринування. Добірка найкращих рецептів кефірних маринадів для шашлику.

Смак шашлику завжди визначають кілька моментів. Насамперед, це вибір та підготовка м'яса, але незалежно від його сорту вирішальну роль відіграє маринад. Власне, він і надає страві виняткового смаку та аромату. Завершальним акордом буде процедура обсмажування.

Методів маринування безліч, в основі можуть застосовуватися різні продукти, і одним з відмінних рішень є використання кефіру. Кефірний маринад зробить блюдо соковитим, м'яким та ніжним, а також наділить його неперевершеним смаком та ароматом.

Вибір м'яса: лопатка, карбонат, реберця

Процес приготування складається з кількох етапів і перший придбання якісного продукту. Краще брати свіжий, злегка охолоджений, але не заморожується. Заморожений поступатиметься за смаковими характеристиками, його можна взяти, якщо іншого варіанту немає, але тільки не в тому випадку, коли заморозка виконувалася більше одного разу.

При використанні замороженого м'яса потрібно правильно розморозити – робиться це поступово в холодильнику. Залежно від кількості, вона буде розморожуватися протягом 12-18 годин, так що цим слід зайнятися заздалегідь.

Зазвичай для шашлику беруть шийку. Ця частина відрізняється достатньою жирністю та наявністю прошарків сала, що надає страві соковитості. Якщо готувати з карбонату, страва вийде піснішою. Вибираючи такі частини туші, як лопатка або стегенце, варто враховувати, що м'якоть буде волокнистою та грубуватою, а тому на замочування піде більше часу.

На порційні шматочки свинина завжди нарізається поперек волокон, при цьому їх розміри залежатимуть від способу приготування страви. Так, якщо готувати на мангалі, то можна різати шматками крупніше (до 5 см). Для приготування в електричній шашличниці або на грилі в духовці краще нарізати трохи менше (до 4 см). Маленькі (до 3 см) підійдуть для обсмажування на сковорідці або мультиварці.