Як зробити кінську ковбасу в домашніх умовах

Перед тим, як зробити кінську ковбасу в домашніх умовах, потрібно знати всю користь та шкоду продукту. Смачною вийде відварена, копчена та в'ялена ковбаса. правила зберігання.

Ковбаса з конини у Росії негаразд поширена, як яловича чи свиняча. Але народи Сходу з цього м'яса роблять різні страви – котлети, бастурму. Неймовірне враження може викликати «козилик», чи інакше ковбаса з конини. Знайти її вийде в Башкирії, Татарстані або зробити страву в домашніх умовах самостійно.

Види та назви ковбаси

М'ясо конини використовують для виготовлення різних видів козилика. Від вживання продукту можна отримати масу корисних властивостей, до того ж виріб має пікантність і соковитість.

Як називаються вироби у різних народів:

  • Суджук (тутирма) – славиться у Туреччині, Азербайджані; страва виготовляється арабами, татарами; крім конини в ковбасу вони іноді додають баранину;
  • Кази – в Таджикистані, Узбекистані роблять продукт в основному до якогось свята;
  • Козилик – старовинна назва походить з болгарської кухні, варіння здійснюється за особливою рецептурою; готування ковбаси відповідає суворим канонам ісламу;
  • Махан – по-татарськи або по-тюркськи, сиров'ялений продукт, тут крім конини кладеться і жир.

Кази можна зустріти варені, сиров'ялені, копчені, користь кожного буде однакова. Є виняткове правило: у виріб із корисним м'ясом кладуть лише натуральну продукцію (кишки, сало, жирки).

Щоб ковбаса вийшла смачною та з високою користю, потрібно брати м'ясо відгодованої тварини та не менше 3-річного віку. Такий виріб має особливі якості.