Як приготувати шаурму в питі в домашніх умовах

Приготування шаурми в питі своїми руками в домашніх умовах: компоненти та покрокове приготування, цікаві факти та корисні поради.

Шаурма на івриті або шаверма арабською — традиційна близькосхідна страва, що складається з обсмаженого на рожні м'яса, спецій, соусів і салату зі свіжих овочів, загорнутих у лаваш чи напої. У лаваш зручніше завертати, у питі — зручніше їсти.

Страва ситна, готується швидко і цілком підходить для швидкого перекушування, особливо влітку, коли шкода витрачати час на тривалий процес готування.

Опис приготування

Шаурма в питі – страва висококалорійна, захоплюватися її приготуванням щодня, прямо скажемо, не варто. Калорійність 100 г становить близько 155 ккал, а порція в середньому важить близько трьохсот грамів.

Піту можна купити готову, а можна спекти самостійно, якщо є бажання. Являє собою піта порожній коржик, внутрішня порожнина утворюється при випіканні під дією гарячої пари. Після остигання її надрізають ножем по краю, отримуючи оригінальну кишеню , яку наповнюють смачною начинкою.

Всі інгредієнти будуть наведені списком у наступному розділі, а поки що подивимося опис цього захоплюючого заняття.

Приготування складається з наступних розділів:

  • Випічка пити. Якщо ви вирішили випікати піту самостійно, слід звернути увагу на наступні моменти: тісто при замішуванні не повинно бути занадто рідким або дуже щільним, за фактурою воно пластичне, легко розминається руками, розкочується качалкою . Воду для замішування тіста використовують дуже гарячу, практично окріп.
  • Приготування м'ясної начинки. М'ясо для шаурми краще обсмажити в електрошашличниці, а потім нарізати на невеликі шматочки. Інший варіант – обсмажування на електрогрилі, але через відсутність спеціальних приладів підійде і звичайна сковорода.
  • Приготування салату. Овочі для салату вибирають найсвіжіші і без пошкоджень, адже вони будуть вживатися практично без термічної обробки. Їх слід промити чисто і обсушити на рушнику.
  • Змішування соусу. Соус краще змішати заздалегідь, краще, якщо він матиме час настоятися протягом двох-трьох годин.

І тільки після цього можна приступати до найголовнішої частини – заповнення начинкою. Якщо є готові пити і обсмажена курка, то весь процес приготування у досвідченої господині займе не більше 30 хвилин за часом.